هرمزگان شاهد کاهش تلفات در تصادف ها

به گزارش پایگاه خبری فست کار، به نقل از مهر، علی اسفندانی ظهر چهارشنبه در نشست خبری بیان داشت: در بحث تلفات جاده‌ای در ۱۱ماهه سال جاری ۳ درصد کاهش داشته ایم و ۲۳۴ نفر در حوادث رانندگی برون شهری جان خود را از دست داده اند.

وی با اشاره به اینکه در ۱۵ روزه اول اسفندماه شاهد کاهش ۳۰درصدی جانباختگان ناشی از تصادفات برون شهری بوده ایم، افزود: بیشترین علت تصادفات برون شهری شامل واژگونی و عدم توجه به جلو است.

این مسئول انتظامی اذعان داشت: طرح نوروزی امسال از ۲۴ اسفندماه آغاز و تا ۱۷ فروردین ماه ادامه دارد و یک هزار و ۷۵ نفر پلیس در راستای ارتقاء امنیت ترافیکی جاده های برون شهری انجام وظیفه خواهند کرد.

اسفندانی بیشترین وسایط نقلیه مقصر در تصادفات رانندگی را خودروهای سواری با ۶۱درصد و موتور سیکلت با ۲۵ درصد عنوان کرد.

وی از انجام ۳۷۵ مورد تست سلامت رانندگان خبر داد و گفت: تعداد ۷۳ نفر از این رانندگان اعتیادشان محرز شد که علاوه بر ۲ میلیون ریال جریمه ، نمره منفی نیز برای گواهینامه آنان اعمال شد.

رئیس پلیس راه استان هرمزگان خاطرنشان کرد: همچنین در ۱۱ماهه سال جاری، ۹ هزار و ۳ دستگاه خودرو و ۶ هزار و ۲۵۵دستگاه موتورسیکلت به دلیل تخلف توقیف شده‌اند.

این مسئول انتظامی ۵۶ درصد از وقوع تصادفات را در مبادی ورودی شهرها اعلام و تصریح کرد: ۵۱ درصد حوادث رانندگی در جاده های برون شهری از ساعت ۱۶ الی ۲۴ شب اتفاق افتاده است.

رئیس پلیس راه استان هرمزگان با تاکید بر استفاده از تجهیزات ایمنی بویژه کپسول اتش نشانی در خودروها، تاکید کرد:رانندگان عزیز با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، سرعت مجاز ، توجه به جلو ، حرکت از منتهی علیه سمت راست و رعایت فاصله طولی باعث کاهش حوادث جاده ای شده و پلیس را در خدمت رسانی به مردم عزیز یاری می رسانند.

منبع : فست کار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *